nurettineroglu

Nurettin Eroğlu Kimdir?

Nurettin Eroğlu 1961 yılında Aksaray’da doğmuştur. 1975 yılına kadar Aksaray’da yaşamına devam eden Nurettin Eroğlu o tarihte ailesi birlikte İstanbul’a taşınmışlardır. Bu taşınma tam anlamıyla hayatının dönüm noktasını sağlamıştır. İstanbul’da Mithat Giyim’de iş hayatına atılan Nurettin Eroğlu burada 1983 yılına kadar çalışmıştır.

eroglu-gayrimenkul

Nurettin Eroğlu İş Hayatı

1983 yılında artık iyice deneyim sahibi olduğuna inanan Nurettin Eroğlu 3 kardeşini de yanına alarak Eroğlu şirketini resmi olarak kurmuştur. Kendi atölyelerini kuran Nurettin Eroğlu ve 3 erkek kardeşi bu anlamda iş hayatının en önemli dönemeçlerinin birinden başarı ile dönmüşlerdir. Şirket ilk olarak ‘’ Kulis ‘’ markası ile piyasaya girmiştir. Piyasaya ilk zamanlarda ‘’ Denim’’ ve ‘’mont’’ türünde ürünler üreterek aktif olmuşlardır.

Sağladığı popülerlik ve kaliteli ürünlerle ülke içinde olduğu kadar ülke dışına da satış yapmaya başlayan şirket bu yurt dışı süreci sonunca markanın ismini ‘’ Colins’’ olarak değiştirmişlerdir. Her zaman yeniliğe inana Nurettin Eroğlu bu değişimin ana amacının dünya çapından tanınan ve bilinen bir şirket olmak için yapıldığını ifade etmiştir. Risk almaktan asla çekinmeyen Nurettin Eroğlu yaptığı yatırımların hepsini kriz zamanlarında yaparak büyük başarılar sağlamıştır.

Colins markası bugün 300 den fazla satış noktası ve 4500’den fazla çalışanı ile ülkemizde ve dünyada odlukça önemli bir yere sahiptir. Dünyaca ünlü birçok markanın Türkiye’de üretimini yine Nurettin Eroğlu’nun firmaları gerçekleştirmektedir. Her zaman heyecanını ve bu ülke için hizmet etme arzusunu yitirmeyen Nurettin Eroğlu bu manada farklı sektörlere yönelmek istemiş ve bunu da her zaman hayalini kurduğu inşaat sektöründe karar kılmıştır.

Nurettin Eroğlu İnşaat Projeleri

nurettineroglu

1997 yılında Eroğlu tarafından konut sektöründe adım atmak amacıyla Eroğlu İnşaat kurulmuştur. İnşaat sektöründe girdikten sonra oldukça hızlı ve kaliteli projelerle adından söz ettiren Eroğlu İnşaat Beylikdüzü, Ümraniye, Merter, Kâğıthane, Florya, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Seyrantepe, Tekirdağ, Antalya ve Bursa’da birçok başarılı ve oldukça modern projeleri hayata geçirmiştir. Günümüzde aktif olarak bitirdikleri ve devam eden projeleri ise şu şekildedir;

Benzer Haber  Ali Ağaoğlu Kimdir?

Eroğlu Gayrimenkul tarafından yapılan konut projeler; Seyrantepe projesi, Harmony Towers, Platform Merter, Florya Ekşinar Konakları, İstanbul Lounge, İstanbul Lounge 2, Yenimoda Evleri, Sarıyer Oksizen Konakları.

Eroğlu Gayrimenkul tarafından yapılan ticari projeler; Erasta Antalya Retail Park&Mall, Esenyurt Logistic Center, Eroğlu Ofishane, Ümraniye Akkom Ofis Park, Tekira AVM, Bursa Bahause projesidir. Tüm bu projelerin ortak özelliği kaliteyi, modernliği, teknolojik özellikleri ve konforu oldukça uyumlu bir şekilde bir araya getirmesidir. Günümüzde Eroğlu İnşaat konforlu ve oldukça modern tarzdaki projeleri ile sektörde oldukça adından söz ettirmektedir.

Skyland İstanbul Projesi

Nurettin Eroğlu tarafından inşaat sektöründe yaptığı hizmetler içerisinde Skyland İstanbul Projesi birçok yönü ile en tepe nokta durumundadır. Özellikle mimarisi, konforu, doğa ile uyumu ve sağladığı ekonomik canlılık anlamında ülkemizde gerçekleştirilen en güzel projelerden biri olmuş durumdadır.

Bu proje tamamen yenilikçi ve gelişimin ruhun dışa yansıması olarak yorumlanabilmektedir. Çünkü rezidans, otel, ofis ve AVM kavramlarının aynı yerde ve oldukça uyumlu bir şekilde bir araya getiren bu proje bu anlamda insanlar çok büyük ilgi duymuşlardır. Bulunduğu Türk Telekom Arena Bölgesine büyük bir hareketlilik ve dinamizm kazandıran bu proje bölge halkı tarafından da takdirle karşılanmış durumdadır.

Proje kapsamında 6000.000 metrekare toplam inşaat alanı, 100.000 metrekare konut alanı, 100.000 metrekare ofis ve AVM alanı ile 55.000 metrekare otel alanı bulunmaktadır.

Yorum Yazın