Nuri Albayrak Kimdir?

 1959 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğan Nuri Albayrak, Albayrak inşaat başta olmak üzere; hizmet otomotiv, tekstil, turizm ve taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren ‘Albayrak’ şirketler gurubunun yönetim kurulu başkanıdır. Son yıllarda bu faaliyetlerine medya kolunu da ekleyen Nuri Albayrak Yeni Şafak gazetesi başta olmak üzere birçok derginin yanı sıra 2 TV kanalının da içinde bulunduğu Albayrak Yayın Holding A.Ş. hissedarıdır.

Özellikle 1994-2003 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde meclis üyeliği yapan Nuri Albayrak bu görevinin yanı sıra 2005 yılına dek İstanbul Büyükşehir Belediyespor kulübünün de başkanlığını üslenmiştir. Bu görevi bıraktığı tarihten kısa bir süre sonra Trabzonspor kulübü başkanlığına seçilen Albayrak 2 yıl 54 gün görev yaptıktan sonra 2008 yılında yapılan kongre sonunda görevi bıraktı. Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası üyesi olan Albayrak evli ve 4 çocuk babasıdır.

Ä°lgili resim

Albayrak İnşaat Hakkında

İnşaat alanında yaşanan baş döndürücü gelişme beraberinde kalite standardını getirmiş, bunun sonucu yabancı sermaye gurupları için bu sektör cazip bir konuma gelmiştir. Sektörde yaşanan bu rekabet ortamına ayak uydurmak için çağın gerektirdiği standarda çıkma çabası gösteren ve bunu büyük ölçüde gerçekleştiren Albayrak İnşaat grubu dünya devleri ile yarışacak bir konuma gelmiştir. Büyüme ve değişim prensibini kendine rehber edinen istikrar önlemlerini elden bırakmamayı ön plana çıkaran Albayrak İnşaat bu çalışmalarını prensipleri dahilinde geliştirerek sürdürüyor. Özellikle toplu konut alanında faaliyet gösteren Albayrak İnşaat, konut tiplerine getirdiği çeşitlilik ile öne çıkan bir konum arz ediyor. Özellikle planlı kentleşme hedefine uygun olarak çok katlı ortak yaşam alanları yapan gurup bu faaliyetlerini İstanbul dışında birçok kentte sürdürüyor. İstanbul belediyesinin 2001 yılından itibaren başlattığı ve hız vererek sürdürdüğü metro yapım işleri ile öne çıkan gurup bu faaliyetlerini genişleterek sürdürüyor.

Benzer Haber  Erden Timur Kimdir?

Nuri Albayrak Projeleri 

Nuri Albayrak ile ilgili görsel sonucu

Bugüne dek yaptığı binlerce konut ile konut sektörünün önde gelen guruplarından biri olan Albayrak inşaatın imza attığı dev projelerin birkaçı;

  • 770 daireli Kağıthane Başak konutları sitesi,
  • İkitellide 1400 konutlu Başak konutu,
  • 800 dairelik huzur konutları sitesi,
  • Düzce merkezde 502 dairelik kalıcı deprem konutu,
  • İzmir Mavişehir’de Mavişehir Evleri.

Tüm bunların yanı sıra Albayrak İnşaat, kamu kurum ve kuruluşlarına yaptığı büyük projelerle de öne çıkıyor. Bunun yanı sıra küçük ölçekli işlere de giren ve çeşitlilik gösteren inşaat alanlarında da faaliyet gösteren Albayrak İnşaat  grubunun bu projelerinden bazılarına birkaç örnek: Kiptaş genel müdürlük binası, Bayrampaşa ticaret merkezi, Fatih katlı otopark, çeşitli il ve ilçelerde inşa edilen prefabrik hastaneler. Tüm bunların yanı sıra yurdun çeşitli illerin görünümünü değiştiren villa tipi toplu konut projeleri.

Yorum Yazın