Ömer Faruk Kavurmacı Kimdir?

Ömer Faruk Kavurmacı, 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk öğrenimini Fatih Koleji’nde tamamlayan Ömer Faruk Kavurmacı yüksek öğreniminin ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitimini tamamlamıştır.

Çalışma hayatına 1996 tarihinde Aydınlı Grubu bünyesinde yer alan şirketlerde, farklı departmanlar içerisinde görev alarak başlayana Ömer Faruk Kavurmacı, Aydınlı Grup içerisinde toptan satış, ihracat ve finansman bölümlerinde görev almıştır. Daha sonra ise Finansman müdürlüğü ve mali İşler müdürlüğü yapmıştır. Ömer Faruk Kavurmacı, 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk öğrenimini Fatih Koleji’nde tamamlayan Ömer Faruk Kavurmacı yüksek öğreniminin ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitimini almıştır.

Ömer Faruk Kavurmacı Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

Çalışma Hayatı

Aydınlı Grup, binlerce çalışanı ve 500’den fazla satış noktası ile beraber tekstil konusunda ülkemizin lider kuruluşları arasında yer almaktadır. Bununla beraber dünyaca ünlü moda markaları olan Pierre Cardin, Cacharel ile beraber US Polo Assn. gibi markaların ana lisansçısı olarak yer almaktadır.

Hazır giyim konusunda bunca birikimi olarak yer alan Aydınlı Grup, 2009 yılında Solarkent projesi ile inşaat sektörüne giriş yapmayı başlamıştır. Ömer Faruk Kavurmacı pek çok yer de yönetim kurulu üyeliği görevlerini de gerçekleştirmektedir. İngilizce bilen Ömer Faruk Kavurmacı, evli olup iki çocuğu ile hayatını sürdürmektedir.

Yaptığı Projeler

Ömer Faruk Kavurmacı Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

Solarkent ve Vadi İstanbul projeleri, Ömer Faruk Kavurmacı’nın yöneticiliği ile geliştirilmiş olan gayrimenkul projeleri arasındadır. Solarkent, Türkiye’nin ilk güneş enerjisi ile elektrik üretimi yapılan konut projesi olarak yer almaktadır. Bununla beraber şehrin içerisinde doğa ile iç içe bir yaşam sunulmaktadır. Tüm konutları ve ortak yaşam bölgelerini destekleyebilen kesintisiz bir enerji sistemi yer almaktadır. Günümüzde geri dönüşümlü tek konut projesi Solarkent olarak yer almaktadır. Maslak’ta inşasına başlanmış olan Vadi İstanbul projeleri, Belgrad ormanları ile beraber çevrili bir arazi içinde konumlanarak yer almaktadır. Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu aracılığı ile ortak yapılmaktadır. Konutlarla beraber proje kapsamı içerisinde, alışveriş merkezi, cadde mağazaları, restoran ya da 5 yıldızlı bir otel yer almaktadır.

Benzer Haber  Evrim Karayel Kimdir?

Şehrin metro ağı içerisine bağlanacak olan bir özel metro hattı olarak bilinen Vadi İstanbul’un içerisinden geçecektir. Ömer Faruk Kavurmacı, bununla beraber Boğaz’ın temiz sularını taşımaya devam eden ve vadi boyunca uzanacak olan Sadabad Deresi projeye eşsiz bir görünüm kazandıracağını açıklanmıştır. Bununla beraber proje alanında yer alan doğal derenin kenarında yapılacak olan yaşam alanları da bu bölgeye renk ve canlılık katmaya devam edecektir.

İlk etabı bu yıl içinde teslim edilecek olan projenin iki etabı daha olacak. Ömer Faruk Kavurmacı, önümüzdeki on yıllık bir süreç içerisinde inşaat sektöründe her zaman kalite ve kurumsallığın kesinlikle vazgeçilmez unsurlar olacağını açıklamıştır. Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı olarak bulunan Ömer Faruk Kavurmacı, İstanbul Belediye Başkanı olarak görev yapmış olan Kadir Topbaş’ın kızı Kübra Topbaş’la 2001 yılında evlenmiştir. Günümüzde Aydınlı Grubu İstanbul’da mega projeler yapmaya devam etmektedir.

İnşaat ve diğer projeler konusunda Ömer Faruk Kavurmacı ve Aydınlı Grup konusunda detaylı bilgileri sizde yazımız içerisinde öğrenebilirsiniz. İnşaat işleri konusunda detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

Yorum Yazın