orhan-özyurt

Orhan Özyurt Kimdir?

Orhan Özyurt 1961 yılında Trabzon’da hayata gelmiştir. Eğitimci bir babanın 2. çocuğudur. Toplam beş kardeş olan Orhan Özyurt bu anlamda eğitime verdiği destekle dikkat çekmektedir. İlköğretim ve lise tahsilini İstanbul’da bitirdikten sonra 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat bölümü ve bununla birlikte İşletme ve Sosyal Siyaset programından başarıyla mezun olmuştur. Günümüzde kurucusu olduğu Özyurt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak aktif bir şekilde görevine devam etmektedir. Orhan Özyurt evli ve 3 çocuk babasıdır.

OrhanOzyurt

İş Hayatı

Orhan Özyurt iş hayatı alanında eğitim döneminden itibaren oldukça aktif bir yol izlemiştir. 1986 yılında Üniversiteyi bitirince ilk iş olarak aile işletmesi olan taş ocaklarının başına geçmiştir. 1992 yılında aile bireylerinin katkısı ile aile şirketi olarak Özyurt A.Ş.‘ yi kurmuş ve taahhüt işleri alanında uzun yıllar hizmet sunmuştur.

Aynı zamanda beton, beton elemanları ve asfalt üretimi de yaparak inşaat hizmetleri alt yapısı konusunda oldukça sağlam adımlar atılmıştır.  İstanbul’da çeşitli belediyeler ve özel idarelerle taahhüt hizmeti sunan Özyurt A.Ş. 1997 yılında firma bünyesinde proje gurubu kurarak kendi projelerinin de startını vermeye başlamıştır. Ayrıca Özyurt A.Ş bünyesinde Asfalt üniteleri, taş ocakları, Beton elemanları ve Beton tesisleri yer almaktadır. Bu tesisler sayesinde projelerin yapım hızı oldukça artmış durumdadır.

Orhan Özyurt Sosyal Sorumluluk Projeleri

Eğitimci bir aileden geldiği için her zaman eğitime ve sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veren Orhan Özyurt tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleri ise şu şekildedir; Ali Cevdet Özyurt İlk ve Orta Okulu yapımı, Duygu Öztürk Sağlık Ocağı, Kız öğrenci Yurdu, Hacı Ayşe Özyurt Camii, KATÜ Araklı Ali Cevat Özyurt MYO, Hacı Fehmiye Özyurt Camii ve yapımı devam eden Orhan Özyurt Camii şeklindedir.

Benzer Haber  Nuri Albayrak Kimdir?

Orhan Özyurt Tamamlanan Projeler

Orhan Özyurt’un yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği Özyurt A.Ş tarafından tamamlanan projeleri ise şu şekildedir; Mutfak Eşyaları Kooperatifi, İstinye Üniversitesi Liv Hastanesi, City Center, Recep Tayyip Erdoğan Parkı, Florya Havuzlu Kavşak, Necmi Kadıoğlu Stadı, Ataşehir Bülent Ecevit Parkı, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Beylikdüzü Metrobüs Hattı, Ataşehir Kavşağı, Dolmabahçe Tünel Çıkışı, Formula 1 Bağlantı Yolları ve Metris Kavşağı projeleridir.

Orhan Özyurt Devam Eden Projeler

Orhan Özyurt’un yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği Özyurt A.Ş devam eden projeleri ise şu şekildedir; Madde bağımlıları tesisi, Cumhuriyet meydanı projesi ve Esenyurt Nikah Sarayı projesi hali hazırda devam eden projeler durumundadır.

 

 

 

Yorum Yazın