okanbalaban

Ozan Balaban Kimdir?

guidesgconto.tk Ozan Balaban 1971 yılında doğmuştur. 1971 yılında doğan Ozan Balaban lise eğitimini Ege Bölgesi’nde İzmir Saint Joseph Lisesi’nde tamamlamasının ardından İsviçre’ye giderek College du Leman’da eğitim hayatını sürdürdükten sonra İtalya’ya geçerek Floransa Devlet Üniversitesi’nin Mimarlık fakültesinde eğitim almıştır.

okanbalaban

Floransa Devlet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde aldığı eğitimden sonra Amerika Birleşik Devletleri Güney Caroline’deki Clemson Üniversitesi’nde hastane mimarisi ve inşaat işletme mühendisliği alanında master yapmıştır.

Ozan Balaban, Amerika’da öğrencilik hayatı ve Master devam ederken aynı zamanda birbirinden önemli ve büyük 3 firmada çalışmıştır. Ozan Balaban dünya genelinde hem inşaat işletme mühendisliği tahsili yapmış hem de mimar olmuş çok az sayıdaki yöneticilerden biri olması sebebiyle dikkat çekmektedir.

follow link Ozan Balaban Kariyeri

okanbalaban

2006 yılında Dubai merkezli Emaar şirketinin Türkiye’ye giriş yapma kararı alması ile birlikte https://etzertopbgi.ga Ozan Balaban Emaar Türkiye CEO’su olarak görevlendirilmiş olup bu görev için İstanbul’a geri dönmüştür.

İstanbul’a döndükten sonra aynı zamanda Fenerbahçe Kulübü’nde yapılan seçimli olağan genel kurul ile Fenerbahçe’nin yönetim kurulu giriş yapan Ozan Balaban 2018 yılının Haziran ayında yapılan Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlık seçimlerinde aday olduğu Aziz Yıldırım’ın seçimi kaybetmesi nedeniyle Fenerbahçe yönetim kurulundan ayrılmıştır. Emaar Türkiye görevini 10 sene sürdüren Ozan Balaban Bu görevinden de ayrılmıştır.

Fransızca, İngilizce ve İtalyanca olmak üzere üç ayrı dili konuşabilmektedir. Evli olan Ozan Balaban ikiz çocuklara sahiptir.  Gayrimenkul sektörünün başarılı yöneticileri arasında yer alan Ozan Balaban Kısa bir süre önce DAMAC Properties’in Güney Avrupa ve Türkiye CEO’su olmuştur.

vilechanpaigio.cf Emaar Türkiye

okanbalaban

Dünya genelinde sektörün lideri konumunda olan firmalardandır.  https://nachpatasearnue.gq Emaar Properties PJSC perakende alışveriş merkezleri, turizm konaklama, eğlence ve inşaat sektöründeki projeleri ile tanınmaktadır.

25 milyon metrekaresi Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarında olmak üzere toplamda yaklaşık 200 milyon metrekare arazi stoğuna sahiptir. Dünyaca ünlü inşaat devi dünyanın en yüksek yapısı olan Burj Khalifa‘yı inşa etmiştir. Ve dünyadaki en büyük alışveriş destinasyonu The Dubai Mall gibi ünlü projelere imza atmıştır.

Benzer Haber  Ahmet Akbalık

Dünyanın pek çok kıtasında ve ülkesinde faaliyetlerde bulunan Emaar 2006 yılından itibaren ülkemizde de oldukça başarılı bir şekilde faaliyet göstermektedir. 500 konutlu ilk projesi olan Toskana Vadisi ile İstanbul’da faaliyetlerine başlamıştır.

Emaar Türkiye 2016 Yılında Antalyada Rixos ortaklığı ile The Land of Legends Theme Park projesini de hayata geçirmiştir.

Emaar  Square ile İstanbul Anadolu Yakası’nda yeni bir semt yaratmıştır. 2017 yılının Nisan ayında tamamlanarak hayata geçen bu proje ile hem alışveriş merkezi hem de yaşam merkezi oluşturulmuştur. Ayrıca Emaar  Square  projesi 1068 konut içermektedir. Ayrıca Emaar Türkiye 2018 yılında hizmete sunacağı kendi adını taşıyan otel projesi ile de büyük dikkat çekmektedir.

 

Yorum Yazın