ozlem-gokce-1-emlaklobisi

Özlem Gökçe Kimdir?

Türk mimar,  iş kadını ve finansçı Özlem Gökçe kimdir ve eğitimini nerede tamamlamıştır? Hangi projelerde yer almaktadır? Özlem Gökçe ile ilgili tüm detayları yazımızda inceleyebilirsiniz.

ozlem-gokce-kimdir-emlaklobisi

Özlem Gökçe Extensa İstanbul’da Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü’dür. Türk mimar, finansçı ve iş kadını Özlem Gökçe 1972 yılında doğmuştur.

Özlem Gökçe’nin Eğitim Hayatı

ozlem-gokce-kimdir-emlaklobisi

Özlem Gökçe,  lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde 1994 yılında tamamlamıştır. Yüksek lisansını ise yine İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kentsel Tasarım üzerine yapmıştır. Ayrıca 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi’nde Yönetim, Pazarlama ve Finans eğitimi almıştır.

Özlem Gökçe Kariyer Hayatı

ozlem-gokce-kimdir-emlaklobisi

Gökçe, 1991 yılında iş hayatına başlamıştır. 1997’den itibaren gayrimenkul geliştirme konusunda kendini uzmanlaştırarak çalışmalarına devam etmiştir.

Tasarım ve inşaat firmalarındaki tecrübeleri nedeniyle Enternasyonal Turizm Yatırımları A.Ş. ’de Proje Koordinatörü olarak 1997-2005 yılları arasında çalışmıştır.

Turkon Holding’de 2005-2009 yılları arasında İş Geliştirme ve İnşaat Koordinatörü olarak Gayrimenkul Geliştirme konusunda uzmanlık almıştır.

2009 yılında ise Extensa İstanbul’da Genel Müdür olarak göreve başlamıştır.  Extensa İstanbul’da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak halen görev yapmaktadır. Tüm bunların haricinde Türkiye’ de inşaat sektörüne yön veren GYODER’in Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmektedir.

Özlem Gökçe IPYD, ULI, GYODER ve Göcek Yat Kulübü üyelikleri haricinde 1997 yılında Habitat II “Convival Spaces” yarışmasında profesyonel kategoride ödül almıştır.  Ayrıca 2008 yılında IPYD tarafından verilmiş Ulusal Proje Yönetimi Ödülleri’ni almaya hak kazanmıştır. Halen Extensa İstanbul’da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Extensa İstanbul

ozlem-gokce-kimdir-emlaklobisi

Extensa Group, 1910 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıldan itibaren, konut, ofis, lojistik ve endüstriyel projeler konusunda uzmanlaşmış bir gayrimenkul şirketi olmuştur.

Bulunduğu çevreye her zaman değer katarak ilerlemiştir. Tamamlanmış ve devam eden projeleri arasında kent merkezi ve banliyölerde yerleşim alanları bulunmaktadır. Ayrıca kentsel doku uzantısı olarak karma-kullanımlı geliştirme projeleri ve kentsel dönüşüm projeleri de vardır. Perakende ve eğlence merkezleri de projeleri arasında yer almıştır. Bu projelerin bazılarında Extensa Group, diğer geliştirici firmalar ve yerel yetkili kurumlar ile işbirliği de yapmıştır. Extensa, gayrimenkul sektöründe Avrupa’nın sayılı, Belçika’nın en büyük grubudur. Uzun yıllar takip ettikleri Türkiye pazarına konsept projelerle girmiştir.

Benzer Haber  Gökhan Taş Kimdir?

Yorum Yazın