Salih Bezci Kimdir?

Salih Bezci 1955  yılında Ankara’da Kızılcahamam ilçesinde  doğmuştur. Durali ve Ayşe Bezci’nin dört çocuğundan biridir. Eğitim hayatını Ankara’da gerçekleştiren Salih Bezci Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi’nde Mimarlık bölümünde eğitimini tamamlayarak 1979 yılında mezun olmuştur. Salih Bezci kendi kurmuş olduğu Besa Grup’ta Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Salih Bezci 2011 ile 2016 yılları arasında Ankara Ticaret Odası Başkanlığı görevini de yürütmüştür.

Salih Bezci Ticari Hayatı

Ä°lgili resim

Babasının yanında çalışmaya başlamıştır ve üniversite bittikten sonra Ankara’da kat karşılığı iş merkezleri yaparak İnşaat sektörüne adım atmıştır. Salih Bezci’nin üniversite yılları sırasında öğrenciliği devam ettiği sırada başlamış olduğu ve yarım asırlık aile mesleği olan inşaat müteahhitliği ile ilgili faaliyetleri günümüzde devam etmektedir.

salih bezci ile ilgili görsel sonucu

Uzun yıllar boyu Bezci İnşaat olarak faaliyetlerini sürdüren Salih Bezci 1995 yılından itibaren kendi kurmuş olduğu Besa  İnşaat şirketi ile inşaat sektöründeki faaliyetlerini sürdürmektedir. Besa Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı Salih Bezci Başkent Ankara’da Yenimahalle ilçesinde babası Durali Bezci için Durali Bezci İlköğretim Okulu ve doğduğu Kızılcahamam’da annesi Ayşe Bezci adına Ayşe Bezci Anadolu Turizm Otelcilik Meslek Lisesi’ni yapmıştır.

Besa Grup

Ä°lgili resim

Besa Grup yarım asırlık bir süre boyunca birçok projeyi başarılı bir şekilde hayata geçirmiştir. Son 20 yıllık süreçte sayısız konut ve ticari nitelikli inşaatları tamamlayarak hem özel sektörde hem de kamuya ait birçok projeye imza atan Besa Grup Şirketleri yılların getirmiş olduğu deneyim tecrübe ve kaliteyi taviz vermeden uygulayarak sektörde fark yaratan şirketler arasında yer almıştır.

Kurulduğu günden bu yana 6 binden fazla konut inşaatı tamamlayan ve birçok alışveriş merkezi ve iş merkezi ile adından sıkça söz ettiren Besa Grup başta başkent Ankara olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde yatırımlarda bulunmuştur ve yine yatırımlarda bulunmaya devam etmektedir.

Benzer Haber  Murat Kurum

Arazi ve gayrimenkul geliştirme İnşaat Alışveriş Merkezi yapımı ve işletme başta olmak üzere Telekomünikasyon Turizm enerji ve teknoloji sektörlerinde de faaliyet gösteren Besa Grup kendi bünyesinde yaptığı projelerin dışında ortak iştirakleri ile birlikte de pek çok projeye imza atmıştır.

Yorum Yazın