Selahattin Keten Kimdir?

Selahattin Keten 1977 yılında kurulan, Ali ve Veli Keten kardeşlerin kurucusu olduğu Keten İnşaat’ın ikinci kuşak temsilcileri durumundadır. Eğitim hayatının yarıda keserek Keten İnşaat’ta küçücükten itibaren çalışmaya başlamıştır.

Babaları Veli Keten’in vefatından sonra Selahattin Keten şirketten ayrılarak kardeşleri Rıza ve Murat Keten ile birlikte Keten İnşaat Genelde konut projeleri ile ön plana çıkan Keten İnşaat Limited’i kurmuşlardır. Selahattin Keten 2002 yılından beri Keten İnşaat Limited Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devam ettirmektedir. Ve bu aşamadan sonra İstanbul’un birçok noktasında konut ve kentsel dönüşüm projeleri ile dikkat çekmektedir.

Selahattin Keten Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

Selahattin Keten İş Hayatı

Selahattin Keten genel yapı itibari ile oldukça girişken ve hızlı büyümeyi seven bir iş adamı durumundadır. Zaten 2002 yıllında kardeşleri ile kurduğu Keten İnşaat Limited sektörde hızlı ve kaliteli işlere imza atmıştır. Özellikle yeni projelerin yanında kentsel dönünüm hizmeti sonucu yüzlerce binaya kenetsel dönüşüm hizmeti verilmiştir. Özellikle estetik ve kaliteli kentsel dönüşüm ve yenilenme projeleri ile yapıların çehreleri tamamen değiştirilmektedir.

Bu anlamda 16 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen 50 den fazla konur projesi ve yüzlerce kentsel dönüşüm ve bina yenileme projesini başarılı bir şekilde hayat geçirmişlerdir. Özellikle İstanbul gibi kentleşmesin oldukça sıkışık olduğu yerlerde kısa sürede ve kaliteli konut projeleri ile birçok kişinin dikkatini çekmiştir. Bu aşamada günümüzde özellikle şehir işi konut yapımında Keten İnşaat sektörün aranılan ve taktir edilen firmaları arasında girmiş durumdadır.

Selahattin Keten Tamamlanan Projeler

keten inşaat ile ilgili görsel sonucu

Selahattin Keten’in yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği Keten İnşaat Limited tarafından tamamlanan projeler ise şu şekildedir; Çetin Apartmanı, Mengüç Apartmanı, Keten haliç Projesi, İnan Apartmanı, Zümrüt Apartmanı, Dilek Apartmanı, Bakır Palas, Bingül, Arno, Gül, Özeller, Tektaş, Çam, Hera, Neşe, Darman ve Melek, Mine, Derbi, Olcay, İzmitli, Hadi Semi, Göztepe Evsan Sokak, Altan ve Can, Keten Levent, Şebnem Apartman projeleri, Maltepe Apartmanı, Emin Usta Apartmanı, Şebnem Apartmanı, Keten levent Projesi, Olcay Apartmanı, İzmitli Apartmanı, Keten Bostancı Projesi, Arnavutköy Villa Projesi, Zeynep ve Sertaç Apartmanı projesi firmanın tamamladığı ve teslim ettiği projeler arasında yer almaktadır.

Benzer Haber  Dikran Masis Kimdir?

Selahattin Keten Devam Eden Projeler

Selahattin Keten’in yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği Keten İnşaat Limited’in devam eden projeleri ise şu şekildedir; Lale Apartmanı, Pamuk Apartmanı ve Arno Apartmanı projeleridir. Bunun yanında onlarca farklı ev ve binada yenilenme ve depreme dayanıklı hale getirme çalışmaları yürütülmektedir.

 

 

 

 

Yorum Yazın