semsettin-aydin

Şemsettin Aydın

Şemsettin Aydın lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamlamış, ülkemizin en büyük inşaat firmalarından birisi olan Baysaş’ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Ülkemizde gelişen inşaat sektörü ve yapılan dev projelerle son yıllarda adından söz ettiren birçok büyük firma olmuştur. Baysaş’ta son dönemde özellikle İstanbul’un Anadolu yakasında yaptığı dev projeler ile adından çok söz ettirmiştir. Fikirtepe bölgesini kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde, yaptığı projeler ile adeta baştan yaratmıştır.

Şirketin gelişiminde ve bugünlere gelmesinde kuşkusuz şirketin kurucusu ve Baysaş Yönetim Kurulu Başkanı olan mimar Şemsettin Aydın’ın katkısı ve vizyonu çok önemlidir. Özellikle ülkemizde yeni nesil akıllı, modern ve doğa dostu konut projeleri ile estetik durumu ön planda konforlu yapı projeleri geliştirilmiştir.

baysas_insaat

Şemsettin Aydın Eğitim Hayatı

Mardin’in Ömerli ilçesinde 1968 yılında doğmuştur. Çocukluğunun ilk yıllarını Mardin’de geçiren Aydın ilkokul, orta ve lise eğitimlerini Adana’da tamamlamıştır. 1974-1985 yılları arasında Adana’da ilk, orta ve lise eğitimlerini tamamladıktan sonra, öğrencilik yıllarının başından beri istediği mimarlık eğitimini almak için İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 1985 yılında lisans hayatına başlamıştır. 1990 yılında mezun olana kadar öğrencilik yıllarında çeşitli inşaat şirketlerinde ve mimarlık ofislerinde çalışmıştır. Mezun olduktan sonra 4 yıl kadar İstanbul Göksu Evleri inşaatında çalışmıştır. Bu süreçte çalıştığı Gür İnşaat ve Eska Seska Topluluğu’nda yeterli tecrübe ve birikime kavuştuğunu düşünen Şemsettin Aydın, kendi şirketini kurmak için çalışmalara başlamıştır. Özellikle eğitim hayatında yenilikçi ve gelişime bakış akışı sayesinde günümüzde oldukça başarılı bir iş adamı hüviyetine kavuşmuş durumdadır.

Baysaş Firması

Kendine ait ilk inşaat sektörü şirketi olan “Baysaş”ı kurmak için 1993 yılında Adana’ya giderek, bu hayalini gerçekleştirmiştir. Kurumsal, güvenilir, hedefi büyük, itibari yüksek, fark yaratabilecek bir şirket hayali kuran ve bu beklentiler ile yola çıkan Şemsettin Aydın, aradan 25 yılın sonunda bu hedeflerinin birçoğuna ulaşmış olmaktan oldukça büyük mutluluk duymaktadır.

Benzer Haber  Ali Gül Kimdir?

“Baysaş” firmasının kuruluşunun üzerinden 10 yıl geçmişken, Adana’da çok sıkı dostları olan ve Türkiye’de hemen herkesin tanıdığı bir restoran zincirlerinin sahipleri olan “Oral Ailesi” ile ortaklık kurarak hem şirketin maddi gücünü katlayan, hem de yeni prestijli projeler ile şirketinin adını tüm Türkiye’ye duyurmuştur.

Mimar Şemsettin Aydın şirketin kuruluşundan bu yana geçen 25 senede toplamda ticari ve konut alanları düşünüldüğünde yaklaşık 500 bin metrekarelik projelere imza atmıştır ve büyük bir başarı ile tamamlamıştır. Şirketin Fikirtepe bölgesinde hayata geçirdiği İstanbul 216 orjesi ile hem bölgede fark yaratmıştır, hem de bölgenin oldukça değer kazanmasını sağlamıştır. Özellikle geliştirdiği projelerde kazan kazan mantığını benimseyen Şemsettin Aydın bu anlamda proje için seçtiği tüm yerleşim yerlerine büyük bir kaliteli ve değer kazandırmıştır.

Semsettin-Aydin

Şemsettin Aydın Baysaş Firması Projeleri

Kuruluşunun 21. Yılının kutlayan şirket 8.500 metrekare kapalı alanda, 553 bağımsız bölümden oluşan İstanbul 216 projesi hayata geçirmiştir. Daha yapım aşamasında olmasına rağmen oldukça ses getiren projenin büyük bir bölümü için ön talep toplanmış durumdadır. Bu durum firmanın kalitesinin bir göstergesidir. Ayrıca şirkete ait devam eden ve tamamlanan çok sayıda kaliteli ve uzun ömürlü projeleri bulunmaktadır. Doğa ile baş başa olan bu projelerde yüksek oranda peyzaj alanları bulunmaktadır.

 

Yorum Yazın