UMUT-DURBAKAYIM

Umut Durbakayım Kimdir?

Umut Durbakayım 1975 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. Selma ve Nazmi Durbakayım çiftinin ilk çocuklarıdır. Umut Durbakayım’ın tek kardeşi vardır o da; kız kardeşi Esra (Durbakayım) Gür’dür. İlkokula, 1981 yılında Göztepe Çiftehavuzlar 50.Yıl İlkokulu’nda başladı. 1986 yılında Semiha Şakir Özel Deneme Lisesinin Ortaokul kısmına başladı ve lise hayatına kadar burada devam etti. Eğitim hayatındaki başarısında babası Nazmi Durbakayım’ın büyük etkisi olmuştur. Ezbere dayalı eğitimi reddeden babası oğluna anlayarak ve yorumlamaya dayalı eğitim felsefesi aktardı. Bu da Umut Durbakayım’ın eğitim ve iş hayatında önemli bir mihenk taşı olmuştur.

umut-durbakayim

Umut Durbakayım Üniversite Eğitimi

Üniversite hayatı 1993 yılında yıldız Teknik Üniversitesini kazandı. Yine bu üniversitede hep hayalini kurduğu İnşaat Mühendisliği bölümünü okudu. Üniversite hayatını 1 sene geç olmak üzere 5 senede tamamladı. Üniversitenin bir sene uzamasında kayak sporuna olan aşırı merakıydı. Bu merakı ona üniversite 2. Sınıfta birçok derse girmemesine ve üniversiteyi 5 senede bitirmesine mal olmasına rağmen hayatının hiçbir döneminde bundan pişmanlık duymadığını açıklamıştır. Umut Durbakayım tüm eğitim hayatı boyunca hep hayallerinin peşinde giden biri olmuştur.

Umut Durbakayım Aile Hayatı

Umut Durbakayım aile hayatına oldukça önem veren bir yönetici ve aynı zamanda iyi bir aile reisidir. Katıldığı birçok organizasyon ve toplantıda başarısının sırrının ailesi olarak belirtmiştir.  Eşi Armağan Hanımla 2001 yılında evlenmiştir. Umut Durbakayım’ın bir kız ve bir erkek evladı bulunmaktadır. Oğlu Umut Can babası gibi Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu iken, kızı ise Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunudur. Günümüzde her iki evladı da Teknik Yapı’da kendi yanında çalışmaktadırlar. Her zaman mutlu ve huzurlu bir aile ortamının başarının sırrı olduğunu vurgulayan Umut Durbakayım çocuklarına bırakacağı en büyük mirasın bu güzle ve oldukça kaliteli geçen aile hayatları olduğunu her seferinde dile getirmektedir.

Benzer Haber  Mahmut Asmalı Kimdir?

umut-durbakayim

Umut Durbakayım İş Hayatı

Umut Durbakayım İş hayatına Üniversite yıllarından itibaren giriş yapmıştır. Üniversite yılların Teknik Yapı şantiyelerinde formen, tekniker proje yöneticiliği görevlerini üstlendi. Bu sayede sektörün her aşamasını en mikro düzeyden en makro düzeye kadar görmüş ve bizzat yaşamış olmuştur. İşindeki başarısının temelini Üniversite yılarlındaki çalışmalarında gizli olduğunu ifade etmektedir. Her zaman gelişime ve yeniliğe İnanan Umut Durbakayım bu amaçla Master yapmak için Amerika’ya gitti.

Amerika’dan döndükten sonra Teknik Yapı’da yöneticilik görevini üstlendi.  Bu dönemin ilk dört senesinde şantiyelerde bizzat ve kendi isteği ile çalıştı. Daha sonra işlerin büyümesiyle birlikte saha yöneticiliğinden kurumsal yöneticilik görevini üstlenmeye başlamıştır. İş hayatındaki başarının temelinde sektörün her aşamasında bizzat ve aktif olarak çalışmasına bağlamaktadır.

 

Yorum Yazın