Yakup Tahincioğlu Kimdir?

1933 Mardin doğumlu olan Yakup Tahincioğlu iş hayatındaki başarı merdivenlerini hızlı bir şekilde tırmanmıştır. Tahincioğlu Gayrimenkul’ün kurucusudur. Ayrıca Kent Gıda’nın da onursal başkanıdır. Her zaman ileriye doğru bir yükseliş gerçekleştiren Yakup Tahincioğlu 20 Nisan 2013 tarihinde hayata veda etmiştir.

İş hayatının öncü isimlerinden olan Yakup Tahincioğlu aynı zamanda kültür aktarıcısı olarak da karşımıza çıkan bir isim olmuştur. Mardin doğumlu olan bu ünlü iş adamı, Süryani bir aileden gelir. Süryani dokuz çocuklu bir aile içerisinde yetişir. Hiçbir zaman kültürünü unutmaz ve bunu başkalarına da aktarmak ister. Bu nedenle de 2011 yılında “Tarihleri, İnançları ve Kültürleriyle Süryaniler” kitabını kaleme almıştır. Yakup Tahincioğlu başarıları yanında Süryani kültürünü insanlara anlatma çabası da herkes tarafından takdir edilir.

Yakup Tahincioğlu İş Hayatı

Ä°lgili resim

Yakup Tahincioğlu üniversite eğitimine kadar olan kısmı Mardin’de almıştır. Üniversite eğitimi için ise İstanbul’u tercih etmiştir. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Yakup Tahincioğlu, bu sıralarda Kent Gıda’nın ilk adımı olan küçük bir imalathane kurmuştur. Kurduğu imalathane ise onu sanayi sektörü içerisinde kalıcı bir hale gelmesine zemin hazırlamıştır.

Mardin’de tahin satan bir imalathane iken bir anda İstanbul’a taşınan bu iş kısa sürede gelişme göstermiştir. Kent Gıda’nın satılana kadar da hızlı büyümesi devam etmiştir. Kent Gıda satıldıktan sonra da Yakup Tahincioğlu şirket içeriğini genişletmek istemiştir. Sadece gıda sektöründe barınmasını istemeyen şirketini özellikle gayrimenkul alanında taşımayı hedeflemiştir. Bu sayede de Tahincioğlu Gayrimenkul ortaya çıkmıştır.

Tahincioğlu Gayrimenkul

Tahincioğlu Gayrimenkul ile ilgili görsel sonucu

1965 yılına kadar gıda alanında faaliyet gösteren Yakup Tahincioğlu, bu tarihten sonra gayrimenkul alanına hızlı bir şekilde giriş yapmıştır. Tahincioğlu gayrimenkul, Yakup Tahincioğlu’nun kısa sürede çok daha hızlı büyümesine olanak sağlar. 1 buçuk milyon metrekarenin üzerindeki bir alanda çalışmalarını sürdüren Tahincioğlu Gayrimenkul, Türkiye’nin adından söz ettiren firmaları arasında yerini alır.

Benzer Haber  Nedim Özbek Kimdir?

Tahincioğlu Gayrimenkul bünyesinde alışveriş merkezi, rezidans ve kongre merkezleri gibi pek çok önemli inşaat alanı barınır. Yakup Tahincioğlu sürekli olarak kendisini yenileyen bir iş adamıdır. Yeniliklere açık olması ve insanların ihtiyaçlarını yakından takip etmesi de onun hızlı bir şekilde büyümesine olanak sağlar. Tahincioğlu Gayrimenkul projeleri Türkiye’nin pek çok bölgesinde aktif olarak çalışmaya devam eder. İzmir ofis merkezleri, Hatay’da alışveriş merkezi ya da İstanbul rezidansları dışında Adana’da da konut projeleri ile faaliyetlerine hızlı bir şekilde başlangıç yapar.

Yorum Yazın