Yaşar Aşçıoğlu

Aşçıoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı olan Yaşar Aşçıoğlu inşaat sektörünün önde gelenlerindendir. Mesleğe babasının yanında ona yardımcı olarak adım atan Yaşar Aşçıoğlu günümüzde birçok farklı alandaki yapı projeleri ve yenilikçi anlayışı ile dikkat çekmektedir.

yasarascioglu

İş Hayatı

1959 Trabzon Of doğumlu olan Aşçıoğlu, 21 yaşına kadar Of’ta yaşamaya devam etti. Babası Selahattin Aşçıoğlu 1967 yılında Aşçıoğlu İnşaatı kurmuştur. 20 yaşına kadar babasının yanında çivi düzelten, tuğla taşıyan Yaşar Aşçıoğlu zamanla daha önemli işlerde rol almaya başladı. 21 yaşına geldiğinde ise Aşçıoğlu İnşaat’ın patronu olmuştur. 6 kardeş olmalarına rağmen sadece Yaşar Aşçıoğlu baba mesleğine devam ederek inşaat alanına yönelmiştir.

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz ile Yaşar Aşçıoğlu’nun oğulları birlikte otoyol çalışmaları yapmaktadır. İnşaat sektörünün öncülerinden olan ENKA ile birlikte Arnavutluk’ta otoyol inşaatı yapmaktadırlar. Aynı zamanda Aşçıoğlu İnşaat Malta, Libya ve Romanya’da da faaliyetlerde bulunmaktadır.

Aşçıoğlu Holding daha çok konut yapımına yönelmeyi arzu etmektedir. Özellikle elit kesime hitap eden konut projelerini hayata geçirmek için çalışmaktadırlar.

Yaşar Aşçıoğlu, Aşçıoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanlığının yanı sıra İstanbul İnşaatçılar Derneği Genel Başkanı ve İstanbul Emniyet Dernekleri Başkanıdır. Diğer yandan da Trabzon İşadamları Derneği (TİYAD) 2. Başkan Vekilliği yapmaktadır. Bir dönem Trabzonspor yönetim kurulunda da görev almıştır.

Aşçıoğlu Grup bünyesinde Aşçıoğlu İnşaat, Aşçıoğlu Akaryakıt, Selenium İnşaat ve CİYA A.Ş. olmak üzere 4 farklı şirket mevcuttur.

yasar-ascioglu

Hayata Geçirilen Projeler

Yaşar Aşçıoğlu yaptığı projeleri Selenium markası ile adlandırmaktadır. Selenium Twins, Selenium Panorama, Selenium City, Selenium Country, Selenium Residence, Selenium Plaza ve Selenium Ataköy bu isimli projelerdir. Yaşaroğlu isim tercihini şu şekilde açıklamıştır. Atomun 34 numaralı elementinin selenium olduğunu ve 34’ün de İstanbul’un plakası olması sebebiyle açıklamıştır. Aynı zamanda selenium dünyadaki en değerli elementlerdendir ve ilaç sanayisinde kullanılır.

Benzer Haber  Cengaver Yıldızgöz Kimdir?

Diğer projeleri ise BJK Süleyman Seba Kompleksi, Piramit Palas, Aşçıoğlu Konak, Aşçıoğlu Villaları, Selenium Plaza, Aşçıoğlu Plaza, Esentepe İş Merkezi, Acıbadem Fulya Hastanesi, Fulya Gösteri Merkezi, Fulya Kongre ve Gösteri Merkezi, Fulya Konut binaları, Vepa Fabrikası ve Merkez Binası, Doğu Sitesi ve İş Merkezi, Sem Otel, Aşçıoğlu Alışveriş Merkezi gibi projelerdir.

yasarascioglu

Hayata Geçirilmesi Planlanan Projeler

Yaşar Aşçıoğlu’un yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Aşçıoğlu Grup önümüzdeki dönemde oldukça iddialı ve kaliteli projeleri hayata geçirmek için yoğun ve profesyonel bir çalışma sergilemektedir. Aşçıoğlu Grup hayata geçirilmesi planlanan projeler ise şu şekildedir; Bunlardan ilki 2020 yılında İstanbul Beykoz’da hayata geçirilmesi planlanan Beykoz İstanbul konutlarıdır. Diğer bir gelecek proje ise 2019 yılında yapımına başlanacak Sarıyer Konut projesidir. Ve son olarak 2019 yılında yapımına başlanacak Muğla Bodrum AVM projesidir.

Yaşar Aşçıoğlu Sosyal Sorumluluk Projeleri

Yaşar Aşçıoğlu’un yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Aşçıoğlu Grup sosyal sorumluluk projeleri ile oldukça dikkatleri çekmektedir. Eğitim, kültü ve sanat alanında birçok projeye gönüllü destek veren Yaşar Aşçıoğlu bu anlamda oldukça yardımsever bir kimliği bulunmaktadır.  Bu projelerden bazıları ise şu şekildedir; Sakarya Akyazı’da İlköğretim okulu yapımı, Selenium RETRO bünyesinde satılan her bina için Eğitim gönüllüleri vakfına 1000 TL bağış yapılacağı açıklanmıştır. Proje kapsamında satılan 182 ev için 182.000 TL bir bağış gerçekleştirilmiştir. İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü ne 200.000 TL bağış gerçekleştirilmiştir. Selenium Ataköy Projesi kapsamında satılacak her daire için 1000 TL bağış tohum otizmin vakfına yapılmıştır. Ayrıca ÖZELLİKLE Afrika’daki yardıma muhtaç insanlar için çeşitli miktarlarda yardım malzemesi gönderimide yapılmıştır.

Yorum Yazın