akzirve-topkapi-zeytinburnu

Akzirve Topkapı Konut Projesi!

Akzirve Topkapı projesi ön talep toplamaya başladı. Topkapı Nakliyeciler Sitesi üzerine inşa edilen proje Akzirve Gayrimenkul tarafından hayata geçiriliyor.

4 yıldır üzerinde çalışılan proje için bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Akzirve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Maasfeh katıldı. Resmi süreçlerin bitiği projede 1 milyar TL bir yatırım olacak. Lansmanının Eylül ayında yapılması planlanan Akzirve Topkapı projesinde arsa bedeli 250 milyon dolar. Proje firmanın öz kaynağı ile gerçekleştirilecek.

71 adet ticari alan ve 96 adet ofis ile birlikte, toplam 2.182 adet bağımsız bölümün olduğu projede; 1+1’den 5+1’e kadar daire seçenekleri sunuluyor. Büyük tip dairelerin yer aldığı proje bu özelliği ile ağırlıklı olarak ailelerin tercih edeceği bir yaşam alanı olarak değerlendiriliyor.

Toplam 52 bin metrekare yeşil alanı ile ilgi çeken projede peyzaj mimarı olarak DS Mimarlık’ın imzası bulunuyor. Projenin iç alanında yer alan ve 3 futbol sahası büyüklüğündeki iç avlu, örneğine ender rastlanılabilecek peyzaj planlaması sergileyecek.

Akzirve-Ambarli-Zeytinburnu-projesi

Akzirve Topkapı

Akzirve Topkapı fiyat listesi

Akzirve’nin yeni projesi Akzirve Topkapı projesinde yer alan konutların metrekaresi 8 bin TL ile 12 bin TL arasında değişiyor.

36 ay içerisinde tamamlanması planlanan projenin lansmanının Eylül-Ekim 2018 döneminde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Metro ve tramvaya 100 metre, metrobüse ise 150 m mesafede bulunan, E5 hattında, ana artere direkt bağlantısı bulunan projenin mimari tasarımı dünyaca ünlü tasarım ofisi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından yapıldı. Proje, özgün tasarımıyla İstanbul için yeni bir ikonik yapı olarak ön plana çıkacak.

Akzirve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Maasfeh, Bu arsada hak sahipleri 244 kişi. Projede 244 daire hak sahiplerine verilecek. Maasfeh ‘Buradaki kiracılarda yıkım sırasında herhangi bir sıkıntı olmadı. Hak sahipleri ile birebir anlaştık. ‘ dedi.

Benzer Haber  AND Frekans 215 güncel fiyat listesi!

Konut satışları ile ilgili değerlendirme yapan Maasfeh konut sektörü için yapılan düzenlemeleri de değerlendirdi.

Maasfeh ‘Doğru lokasyon, doğru fiyatlama ve doğru projede güçlü bir de finansman olursa bir projenin başarısız olması imkansız. KDV ve tapu harcının indirilmesi ile temennimiz bu yıl konut satışında rekor kırmak. Kısmet olursa seçimden sonra bir rekor satış hızı yakalanacak. Özel bir çalışma ile ilk konut alan kişiye bir takım kolaylıklar yapılması lazım. Bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir ve projeden projeye değişiklik gösterebilir ben konut sektöründe olumsuzluk görmüyorum’ dedi.

 

Emlaklobisi / Mayıs 2018

Yorum Yazın