ege-yapi-cer-istanbul-projesi-yedikule

Cer İstanbul Güncel Fiyat Listesi!

enichasvady.gq Cer istanbul Yedikule’de hayata geçiriliyor. Cer ne anlama geliyor? Cer Osmanlı döneminde inşaa edilmiş ve mekanik araçların tamir edildiği yer anlamına geliyor. Yani çekim merkezi anlamına geliyor.

İnşaa edildiği tarihte 2.000 kişinin çalışarak tamamladığı Yedikule Cer Atölyeleri 4 ocak 1871 tarihinde dönemin sadrazamınında katıldığı bir tören ile açılmış olup 1997 yılında aktivitesini kaybettiği gerekçesiyle kapatılmış.

Bu tarihten sonra dönemin ve zamanın şartlarına maruz kalan bu çok özel lokasyondaki mirasa Ege Yapı sahip çıkarak tekrar İstanbul’a kazandırdı. Endüstri mirasının gelecek kuşaklara aktarılabilmesi, bunu kurgularken özgün kimliklerin korunması, kültürel, sosyal bağlar ve tarihsel süreçler ile değerlendirilerek ele alındı. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı güvencesiyle Ege Yapı tarafından geliştirilen Cer İstanbul konut projesi 302 milyon lira yatırım bedeliyle satışa çıktı.

125 adet dairenin yer aldığı Cer İstanbul projesinde daire tipleri 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1 şeklinde tasarlandı.

Cer İstanbul fiyat listesi

1+1 daire 1 milyon 250 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Projede metrekare birim fiyatları lansman dönemine özel en düşük 11 bin lira en yüksek 20 bin lira olarak açıklandı. Yine lansman dönemine özel farklı ödeme seçenekleri sunuluyor.

Endüstri mirası yapılar ve tarih genellikle insanlığın gelişiminin en büyük tanıkları ve kentsel belleklerdir. Kültürel bağlama dayalı, çağdaş mimarlık yaklaşımı geliştirilerek sadece koruma kavramı yerine süreklilik kavramı ön planda tutulmalıdır. Ege Yapı da bu özel projenin konsept geliştirme çalışmalarında bu bilinçle hareket etti.

Proje lokasyonu tarihi yarımadanın güneybatısında adını tarihi yarımadayı çevreleyen tarihi İstanbul surlarının semtte bulunan Yedi Kule’sinden alan Yedikule Hisarı ve Deniz Surları yaklaşık 40 bin metrekare alan üzerinde yeralmaktadır.

cer-istanbul-yedikule

https://migpingwelsemon.cf Cer İstanbul Konut Projesi

creatoranswers.com/modules/buren/conocer-gente-whatsapp-gratis.php Cer İstanbul Ayasofya’ dan-Sultanahmet Camiine, Yerebatan Sarnıcından-Topkapı Sarayına, köklü bir kültürün izlerini taşıyan binlerce yıllık geçmişinde eşsiz hikayeler yaşatan tarihi yarımadada yer alıyor.

Benzer Haber  Sunset İncek Güncel Fiyat Listesi!

Cer ismi çeken ve çekilen araçları tanımlamak için kullanılan teknik bir terim olup bu tarihi tabir projenin tanımına tarihi konsepte uygun olarak çekim merkezi anlamı ile Cer İstanbul olarak yer almış. Projenin temel tasarımındaki yaklaşım öncelikle zaman, insan ve tarihe saygı ilkeleri ışığında köklü bir kültüre tanıklık etmiş tarihin yenilenerek geleceğe paha biçilmez şekilde aktarılması hedeflenmiş.

Tarihi yapıların aslına uygun restorasyonu, yeni binalarında modern mimari yaklaşımıyla yorumlanarak dünyadaki örnek projelerden biri olacak cer istanbul projesi tarihi İstanbul silüetine saygısı, eski eserlerle ilişkisi, mekanın ruhunu yaşatarak her insanın geçmişten geleceğe taşınacağı bir eser olmanın haklı gururunu taşıyacak.

31 bin meterekare peyzaj alanı mevcut!

Tarihe, insana, geçmişe sahip çıkarak eski binaların aslına uygun restorasyonu zamansız dokunuşlar ile yeni binalarda çağdaş ve lüks yapıların geleceğe hazırlandığı proje Cer İstanbul’da yaklaşık 40 bin metrekarelik alanın 31.000 metrekaresi peyzaj alanına bırakılmış. Doğa ve tarihin tüm güzellikleriyle az katlı ama çok değerli bir yaşam alanı oluşturulmuş.

Geçmişin görkeminden geleceğin yaşamına taşınan 5 adet özgün, tescilli eser yapıların içerisinde ticaret, ofis, otel ve loft üniteler planlanmış. cerriogreenac.tk Cer istanbul tarihi yarımadanın güneybatısında bulunan Altınkapı girişine yakın Kennedy Caddesi’ne 558 metre cepheli tarihi yarımada adalar ve marmara denizine bakan yaklaşık 40.000 metrekare alan üzerinde bulunuyor.

Avrasya Tüneli’ne 2 kilometre uzaklıkta!

Hemen yanında Marmaray, Kazlıçeşme İstasyonu, Avrasya Tüneli’ne iki kilometre mesafesi, sahilde yaklaşık 30 kilometrelik yeşil yürüyüş alanlarıyla bağlantı imkanı ve hemen önünde yeralan Marina ilişkisiyle tüm ulaşım aksanlarına yakınlığı da bahsedilmesi gereken özelliklerinden. Tarihi yarımadanın giriş kapısında yeralan Cer İstanbul D-100 yoluna 4, Yenikapı Metro İstasyonu ve Feribot iskelesine de 3,5 kilometre mesafede yer alıyor.

Arazinin yaklaşık 31.000 metrekare peyzaja bırakılan alanı geçmişin geleceğe anlatımı için Yedikule Cer atölyeleri dönemine ait teknik araçlar peyzaj alanı içinde kullanılarak bir nevi açık hava sergisi oluşturulmuş. İki adet nostaljik lokomotiv, 1.450 metre tren rayları döneme ait vinçler ve çeşitli ekipmanlar bu özel projenin peyzaj ögeleri olarak değerlendirilmiş. Ayrıca peyzaj çalışmaları çerçevesinde proje yararına binlerce ağaç ve bir çok bitki dikilecek.

ege-yapi-cer-istanbul-projesi-yedikule

ovmerrores.tk Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ve Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı

340 adet otopark alanı bulunuyor!

24 saat yaşamın planlandığı pojede konsept peyzaj tasarımı etkilenmesin diye araç otoparklarının tamamı yer altına alınmış. Projede toplamda 340 adetlik bir otopark hacmi mevcut.

Benzer Haber  Nef Reserve Yalıkavak

Şehrin silüetine saygı ilkesi özgün ve zamansız bir mimari ile birleşmiş. Geçmişin montaj atölyeleri otel, tornaj atölyeleri ticari alanlar, vagon bakım atölyeleri ve marangozhane ise loft üniteler olarak tasarlanmış. Eski direktörlük binası ofis, otel, montaj ve tav ocağı ise  marmaranınn mavisine yönelmiş bakışıyla geçmişten geleceğe, nesilden nesile taşınacak bir eser hürriyetine dönüştürülmüş.

Bu tarihi yapılarda yeralan 23 adet 12 metreye varan tavan yüksekliği bulunan bağımsız bölümler için toplam satılabilir ticari alan yaklaşık 16.700 metrekare olarak tasarlanmış. Cer İstanbul projesinde 1+1’den 6+1’e kadar 63 ile 348 metrekare alan aralığında toplam 13.100 metrekare satılabilir alana sahip 125 adet residence daire yer almaktadır.

Cer İstanbul sosyal donatı alanları!

47,350 metrekare toplam inşaat alanının 29.800 metrekare satılabilir alanı içerisinde toplam 125 adet residence daire ve 23 adet bağımsız bölüm bulunmakta. Ayrıca projede son teknoloji ve ekipmanlarıyla donatılacak olan 700 metrekarelik bir sosyal tesis bulunmakta. Bu sosyal tesisin içerisinde günışığını içeri alan kapalı yüzme havuzu, fitness salonu,sauna ve buhar odaları gibi tüm fonksiyonlar yer almakta.

Bir zamanlar trenlerin bakım ve onarım için çekildiği Yedikule Cer Atölyeleri şimdi yepyeni, her detayı bir sanat eseri gibi tasarlanmış, zamansız bir estetik ve lüks anlayışı içerisinde Cer İstanbul olarak tarihin içinden geçmişten gelerek istanbul ve gelecek nesillere  armağan edilmenin haklı gururunu yaşayacak.

Cer İstanbul konut projesi 24 ay gibi kısa bir süre içerisinde teslim edilecek.

Cer İstanbul nerede

Adres: Yedikule Mah. Güntekin Sok. 34107 Fatih/İstanbul

 

Yorum Yazın