Dap Nişantaşı ön satışa çıktı!

Dap Yapı’nın adeta üzerine titrediği yeni projesi Dap Nişantaşı ön satışa çıktı. Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen ihalede en yüksek teklifi vererek 25 bin metrekarelik arazinin sahibi olan Dap Yapı merakla beklenen projeye Dap Niaşantaşı adını verdi.

Toplamda 25 bin metrekarelik büyüklüğe sahip olan İstanbul’un en değerli arsası üzerinde yapılacak projede yaklaşık 11 dönümü ticaret ve konut alanı, 1 dönümü yalnızca ticaret alanı ve 7 dönümü de park alanı olarak ayrıldı.

Dap Yapı yatırımlarına devam ediyor

İnşaat sektöründe firmaların küçülme yönünde tavır sergilediği bir dönemde Dap Yapı projelerine hız kesmeden devam ediyor. Binlerce kişiyi konut sahibi yapan Dap Yapı “imza” projeler geliştiriyor. 2019 yılında iki yeni projeye hazırlanan firma Dap Çekmeköy ve Dap Nişantaşı projelerinde ön satışlara başladı.

Marmara Üniversitesi yerleşkesinin bulunduğu arazi üzerinde inşa edilecek Dap Nişantaşı konut projesinde, rahat yaşam alanları, lüksün dans edeceği birbirinden şık dükkan ve mağazalar ve peyzaj yönünden çok zengin parklar yer alacak.

Dap Nişantaşı fiyat listesi

Sadece ön taleplerin toplandığı konut projesinde daire planları, vaziyet planı, metrekare birim fiyatları, teslim tarihi ve ödeme seçenekleri henüz açıklanmadı. Ön taleplerin değerlendirilmesinin ardından projeyle ilgili detaylı açıklama yapılacak.

Proje geliştirilirken semtin dokusundan ilham alındı. Nişantaşı Teşvikiye semtine özel mimari tasarımlar geliştirildi. İnşaat alanında yapılacak binaların kat yüksekliği 10 kat olarak belirlendi.

Yatay mimariye sahip projede ticaret alanında yapılacak binaların da kat yüksekliği 5 kat olarak tasarlandı. Ticaret alanındaki yükseklik sınırı korundu. Yapılacak binaların kat sayısı 10, ticaret sınırı da 5 kat olarak belirlendi.

Benzer Haber  Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak Folkart Vega Projesini Tanıttı

Dap Nişantaşı projesinde ticari alanlar

Nişantaşı’ında yer alan Marmara Üniversitesi yerleşkesinde inşa edilen Dap Nişantaşı projesinde konut ve ticaret alanında yenilikler de olacak. Modern dükkanların yer alacağı müthiş bir alışveriş merkezi hazırlanıyor. Dap Nişantaşı projesi adeta bir çekim merkezi olacak.

Yaşam ve yatırımda kazançlı çıkın vurgusu yapılan Dap Nişantaşı projesinde moda ve sanata da yer verilecek. İstanbul’a değer katacak projede kültür, moda, sanat ve eğlence alanları yer alacak.

Dap Nişantaşı konut projesinde 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 daire seçeneklerine yer veriliyor. Farklı daire tipleriyle toplumun her kesimine hitap etmeye hazırlanan proje ön talep sürecinde gelen talepler doğrultusunda dizay edilecek.

Dap Nişantaşı nerede?

Teşvikiye Mahallesi Büyük çiftlik Sokak Şişli / İstanbul

Telefon: 444 93 27

 

Nişantaşı Teşvikiye’de yer alan Marmara Üniversitesi arazisinin bitişiğinde Ihlamur Kasrı bulunuyor. Proje geliştirilirken Ihlamur Kasrı için ayrıca yeşil alan düzenlenmesi yapıldı.

Editör notu

Nişantaşı tarihi ve dokusu itibarıyla çok yeni projenin geliştirildiği semtlerimiz arasında yer alıyor. Bölge biraz da eski İstanbul’u temsil ediyor. Nişantaşı bölgesinde gerekli izinleri almak ve yeni proje geliştirmek oldukça zor. Zaman zaman kentsel dönüşüm projeleri karşımıza çıkıyor.

Farklı ihtiyaçlara cevap vermesi ve yeni binalarda oturmak isteyenler açısından Dap Nişantaşı konut projesi değerini bir kez daha katlıyor. İçerisinde yer alacak sanat ve kültür merkezleri de en büyük artısı olacak.

Dap Nişantaşı arazisi hakkında

Dap Yapı Nişantaşı arazisini Emlak Konut GYO tarafından yapılan ihalede pırlanta değerindeki kupon araziyi satın almıştı. Dap Holding’e ait Eltes – İstlife iş ortaklığı Dap Nişantaşı projesinin yapılacağı yatırım için 1 milyar 763 milyon 750 bin lira satış geliri taahhüt etmişti.

Benzer Haber  Kavanya Koru Güncel Fiyat Listesi!

Yapılan ihalenin ardından Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ” Ülkemizin potansiyeline güveniyoruz. Yatırımlarımıza devam ediyoruz. Nişantaşı’nda geliştireceğimiz projemizde estetik ve kültür vurgusu yapacağız” demişti.

Dap Yapı hakkında

Dap Yapı İstanbul Kağıthane’de başladığı konut serüvenine devam ediyor. Şelale Evleri projesiyle konut sektörüne giriş yapan Ziya Yılmaz aradan geçen 18 yılda Zenginler Kulübü’ne ilk 100’den giriş yaptı. Doğru alanda doğru projeler geliştiren Ziya Yılmaz Çekmeköy ve Nişantaşı projeleriyle bir kez daha doğru alanda doğru yatırımlar yaptı.

Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, sektörün konut satışı yapmakta zorlandığı bir dönemde milyar dolarlık projelere imza atmaya devam ediyor. Deve dişi denilecek firmalar şantiyelerini azaltıp küçülmeye giderken Dap Yapı kendi öz sermayesiyle dev projelere imza atıyor.

Biz de emlaklobisi ailesi olarak sektöre katkı vermeyi sürdüren ve yatırımlarına devam eden Ziya Yılmaz ve Dap Yapı çalışanlarına çıktıkları bu zorlu yolda başarılar diliyoruz.

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın