evora-izmir-teknik-yapi

Evora İzmir

Evora izmir konut projesi satışa çıktı. Emlak Konut GYO‘nun İzmir Alsancak’ta yer alan arsası üzerine Teknik Yapı ve Halk GYO ortaklığında hayata geçirilen Evora İzmir projesi satışa çıkarıldı. Daire fiyatları 475 bin liradan başlıyor.

Konut, Rezidans, Otel ve alışveriş mağazalarından oluşan karma proje Evora İzmir muhteşem mimarisiyle de dikkat çekiyor. 8 blok üzerine inşa edilen projede daire tipleri 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 şeklinde tasarlandı. Toplam 1.049 adet dairenin yer aldığı projede konut büyüklükleri ise 60 metrekare ile 320 metrekare arasında değişiyor.

35 bin 600 metrekare arsa üzerine inşa edilecek olan Evora İzmir projesi 225 bin metrekare inşaat alanına sahip. Konut, turizm, otel, kültür ve mağazaların yer aldığı karma projede 500 kişilik balo salonu, sanat galerisi, 485 kişilik konferans salonu ve 121 odalı otel sunuyor.

evora-izmir-basin-toplantisi-izmir

Evora İzmir Basın Toplantısı

Ege’nin incisi İzmir Alsancak’ta hayata geçirilen proje Kordon’a 600 metre uzaklıkta yer alıyor. Kültürpark’a da komşu olan projeden Kordon’a yürüyerek inebilirsiniz.

Toplam 12 bin metrekarelik 2 adet park alanına sahip olacak proje, ağırlıkta 1+1 olmak üzere 6+1büyüklüğe kadar 5 farklı daire tipinden oluşacak.

Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı modeliyle hayata geçecek olan Evora İzmir projesi 18 bin 800 metrekare yeşil alan bulunacak. Evora İzmir’de ticari birimlerle birlikte kurgulanan sanat galerileri ve atölyeler, konut sahiplerinin dışında tüm İzmirlilere hizmet eden kamusal alanlara da ev sahipliği yapacak.

Ön talep toplamaya başlanan projede ilk etapta 2 konut bloğu satışa sunuluyor. İlk etap teslimi için 36 aylık bir zaman dilimi hedeflenen Evora İzmir projesi için kollar sıvanıyor.

Evora İzmir fiyat listesi

1+1 60 metrekare daireler 475 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Benzer Haber  Mesa Orman Çubuklu Fiyat Listesi!

Projede metrekare birim fiyatı 8 bin 150 lira olarak belirlendi.

Evora İzmir projesinde ‘Türkiye İçi Kazanç Vakti’ kampanyası geçerli oluyor. Belli sayıda konutu kapsayan kampanya dahilinde yüzde 10 indirim yapılıyor. İndirimli fiyat üzerinde yüzde 10 peşinat talep ediliyor. Verilen peşinat sonrası kalan kısım için 12. ve 24. aylarda yüzde 15’lik 2 ara ödeme gerçekleştiriliyor. Kalan yüzde 60’lık kısım için ise bankasız kefilsiz 0.98 vade farklı 120 ay taksitlendirme yapılıyor.

Evora İzmir sosyal donatı alanları

Çeşitli sosyal alanların yer aldığı projede açık yüzme havuzu, sauna, sergi, konferans salonu, spor salonu, buhar odası, bay-bayan soyunma odaları, hamam, balo salonu bulunuyor.

evora-izmir-umut-durbakayim

Nazmi Durbakayım-Sinan Ayoğlu-Feyzullah Yetgin-Umut Durbakayım

Emlak Konut GYO Genel Müdür Yardımcısı Sinan Ayoğlu, “Teknik Yapı – Halk GYO ortaklığı 1 milyar 672 milyon TL satış geliri, yüzde 35’e denk gelen 585 milyon 200 bin TL şirket payı ile ihalenin kazananı olmuştu. 1. Etap ihalesi kapsamındaki 32 bin 642 metrekarelik alanda Evora İzmir projesi için çalışmalara başlandı.

Projemizde toplamda 1.090 adet bağımsız bölüm, 41 adet ticaret ünite ve 121 odalı otel inşa edilecek. Toplamda 12 bin m2 park alanı ve 6 bin 773 m2 yeşil alana sahip olacak projede ayrıca balo salonu, sanat galerisi, konferans salonu ve cami olacak.

Bilindiği üzere geçtiğimiz ay, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız öncülüğünde gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri ile bir araya gelerek “Türkiye için Kazanç Vakti” kampanyası lansmanını gerçekleştirdik. Türkiye için Kazanç Vakti kampanyamızdaki koşullar Evora İzmir projemizdeki sınırlı sayıdaki konut için de aynen geçerli olacak. Bu çerçevede; satış bedeli üzerinden yüzde 10 indirime ek olarak indirimli satış bedeli üzerinden sadece yüzde 10 peşinat ile 120 aya kadar 0,98 vade farkı ile bankasız ve kefilsiz konut sahibi olmayı kolaylaştırıyoruz. Evora İzmir projemizin İzmir’e ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Benzer Haber  Temaşehir Konya Fiyat Listesi

Dış güçlere önemli mesaj veriyoruz

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım şunları söyledi:

“İzmir, Anadolu açılımımızın en önemli duraklarından biri. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her şehrinden, hatta birçok ülkeden, göç alan İzmir’e modern mimari ile geleneksel akılcı çözümlerin bir araya geldiği karma bir projeyle adım atmaktan büyük onur duyuyoruz.

Türk ekonomisine gerçekleştirilen dış saldırıların yoğunlaştığı bir dönemde başlanan Evora İzmir projesinin, dış güçlere karşı da önemli bir mesaj taşıdığına inanıyoruz. Evora İzmir projesiyle Türk girişimcileri el ve güç birliği yaparak her zorluğun altından kalkabileceklerini bir kez daha ispatlamıştır.

Milli Duruşumuz Evora İzmir projesinde de sergilenecek, projemizin ön talep toplanma sürecinde Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyasındaki şartlar geçerli olacak. LEED sertifikası için başvuru yapılan Emlak GYO’nun İzmir Alsancak projesinin her etabının 36 ayda tamamlanmasını öngörüyoruz.”

Yorum Yazın