Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak Folkart Vega Projesini Tanıttı

Folkart Yapı yeni projesi Folkart Vega’yı bugün düzenlenen basın toplantısıyla lanse etti. Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ile röportajın detayları;

Folkart Yapı yeni projesi Folkart Vega’yı bugün düzenlenen basın toplantısıyla lanse etti. Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak yanımızda. Yeni projenizin sloganı ‘’İzmir’in Yıldızı’’ öyle değil mi? Projeniz yeni bir sembol olacak İzmir için.

  • Evet, bu konuda çok iddialıyız. Vega ismi de her takım yıldızında en parlak yıldızın adıdır.

Ne kadarlık bir yatırım yapıldı?

  •  Toplam 850 milyon TL yatırım yapıldı. Toplam 150 bin metre kare kapalı inşaat var. Alsancak ve Halkapınar arasında toplam 843 daire 57 ticari ofisten oluşuyor. Projenin yüzde 70 i denizi görüyor. Trafiğin durumuna göre Alsancak’a 3 dakikada ulaşabiliyorsunuz.  Bir proje yarışması yaptık. 2 yıl civarında sürdü. Toplam 29 proje içinden seçildi. Dairelerde balkonlar prekast.

Projede fiyatlar nasıl?

  •  Metrekare fiyatları 6.500 TL seviyesinde.

En küçük daire fiyatı fiyatı nedir?

  •  Daire fiyatları 450.00 TL ‘den başlıyor. Daire büyüklüğüne göre çok daha yüksek fiyatlara da çıkabiliyor. En lüks dairemiz dubleks  5+1. Balkonunda toplam 40 metrekare havuz var.  Fiyatı 5 milyon TL seviyelerinde.

800 milyon yatırımlık bir projeyle satışa çıkıyorsunuz. Gayrimenkulde zor bir dönem. Bu dönemde bu projeyi nasıl hayata geçiriyorsunuz?

  •  Ekonomik olarak ülke zor bir dönemden geçiyor. Ama önümüzdeki günlerde bu sürecin geçeceğini umuyorum. Bankalarda kredi faiz oranları çok yüksek. Biz kendimiz kredilendiriyoruz. 24 ay, 36 ay, 48 ay vadeler şeklinde kendi bünyemizde kredilendireceğiz.  Tasarım aşamasında olan toplam 5 projemiz daha var. Önümüzdeki seneden itibaren projelendireceğiz. Önümüzdeki sene hayata geçireceğimiz projelerle Türkiye’nin en büyük inşaat şirketi olacağımızı düşünüyoruz. Arazi bize ait olduğu için araziden dolayı çok şanslıyız. Projemizin teslimlerine 36 içerisinde başlayacağız.
Benzer Haber  Torkam E5 Projesi

Yorum Yazın