Hilton Sitesi Dönüşüm Projesini Emay-Reyhan İnşaat Yapacak

letzwebttercsesbeds.tk tarkeycokeposcand.cf Hilton Sitesi için riskli alan kararı çıktı. Hilton Sitesi 12 Ocak 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yer alan Bakanlar Kurulu kararıyla ‘riskli alan’ ilan edildi.

Ortaklar Caddesi, Fulya Mahallesi, Sakızağacı Sokak’ta yer alan Hilton Sitesi İstanbul Hilton Oteli işçileri tarafından kurulan kooperatif tarafından yapılmıştı. 40 yıl önce yapılan sitede toplam 144 bağımsız ünite bulunuyor.

Hilton Sitesi Emay-Reyhan İnşaat

15 bin metrekare arsa alanına sahip Hilton Sitesi’ni EMAY inşaat Taahhüt Sanayi Ticaret A Ş – REYHAN inşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kat karşılığı usulüyle yapacak. Bu iki şirket EMAY inşaat Taahhüt Sanayi Ticaret A Ş – REYHAN inşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Adi Ortaklığı’nı kurdu. İnşaatı Adi Ortaklık yapacak.

Edinilen bilgilere göre Akiş GYO, Mesa, Emay, Bemes/Erkanlı ve Astaş siteyle ilgilenen ve teklif sunan firmalardan oldu. Site yönetimi genel kuruldan aldığı yetkiyle sözleşmeyi Emay İnşaat ve Reyhan İnşaat ile yaptı.

hilton-sitesi-mecidiyekoy-projesi

Hilton Sitesi

İnşaat firmaları arsa bulmakta zorlanırken kentsel dönüşüm onlar için yeni bir çözüm alanı sunuyor. Firmalar kentsel dönüşümde tercihlerini merkezi lokasyonlardan yana kullanıyor. Etiler, Mecidiyeköy, Ulus, Beşiktaş, Seyrantepe gibi semtlerinde 40-50 yıllık binalarda hak sahipleriyle uzlaşmak ve anlaşmak hiç de kolay olmuyor.

Ancak şehrin göbeğindeki bu sitelerdeki hak sahiplerini ikna etmek kolay olmadığı için görüşmeler tıkanabiliyor. Yıllarca süren görüşmeler ve yüzde 100’e ulaşamayan imzalar nedeniyle bu sitelerin hiç birinde henüz bir dönüşüm başlamadı.

Ortaklar Caddesi üzerinde bulunan inigexanley.tk Hilton Sitesi sakinleri ise sonunda kararını verdi. Emay-Reyhan inşaat proje geliştirme çalışmalarına başladı. Efekta Mimarlık şirketi Emay-Reyhan Ortaklığı için Hilton Sitesi’ne özel çizimler hazırladı.

Edinilen bilgiye göre Hilton Sitesi projesinin ofis, home ofis, residence şeklinde karma proje olması planlanıyor.

Benzer Haber  Torkam E5 Projesi

https://psychnolinkcon.tk Emay İnşaat Hakkında:

Emay İnşaat 1996 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilen konut ihalelerini kazanmasıyla birlikte İstanbul merkezli projelere katılarak taahhüt sektöründe yerini almıştır. Daha sonra SSK, Oyak, Bayındırlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı gibi kurumların okul, hastane gibi önemli projelerini tamamlamıştır.

2000 yılından sonra Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ tarafından ihale edilen, tünel kalıp sistemiyle gerçekleştirilen toplu konut projelerine katılmaya başlamıştır.

Markalı konut projelerinde de yüksek satış rakamları ve yüksek proje primleri ile dikkatleri üzerine toplayan Emay İnşaat, günümüze kadar Kentplus Ataşehir, Kentplus Mimarsinan, Kentplus Kartal projelerini hayata geçirmiş, başarıyla tamamlamış ve binlerce insan Plus konseptli evlerinde yaşamaya başlamışlardır.

Bu projelerinin yanında Emay İnşaat, konut projelerini geliştirmeye devam etmiş, 2010 yılı içinde Kentplus Centrium Park ve Tower, KentPlus Newport, 2011 yılında da Brandium Ataşehir ve 2013 yılında da KentPlus Kadıköy projesine başlamıştır. KentPlus Centrium, Newport ve Brandium Ataşehir projeleri 2013 yılında tamamlanmış ve bu projelerde de yaşam başlamıştır.

Emlak Lobisi / 2018

 

 

Yorum Yazın