merkez-ankara

Merkez Ankara Konut Projesi!

Merkez Ankara projesi Pasifik İnşaat tarafından Ankara Yenimahalle’de “ naukatakmirec.tk EGO Garajı” arazisi üzerinde hayata geçiriliyor.

Pasifik İnşaat ve Çiftay İnşaat ortaklığı tarafından inşa edilen https://wealthglenersie.tk Merkez Ankara projesi 124 bin metrekarelik arsa üzerine kuruluyor. Toplam 3 bin 230 bağımsız bölümden meydana gelen projede 2 bin 20 konut ve 1.210 ticari ünite bulunuyor. Merkez Ankara’da 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konutlar yer alıyor.

Merkez Ankara projesi

watch Emlak Konut GYO‘nun Ankara Yenimahalle’de satışa açtığı “ go EGO Garajı” ihalesini kazanan Pasifik İnşaat ve Çiftay İnşaat ortaklığı yeni projesi için düğmeye bastı. “ Merkez Ankara” adı verilen projede 2 bin 20 konut ve 1320 ticari ünite bulunuyor. Proje için yapı ruhsatı alındı. 4 milyar 194 milyon TL’lik hasılat büyüklüğüne sahip olması beklenen Merkez Ankara projesi içerisinde alışveriş merkezi, konutlar, ofisler, 313 odalı bir otel ve okul yer alıyor.

Ankara’nın şehir merkezindeki tek parselde en büyük arazisi olan ‘EGO Garajı’ arazisini Emlak Konut ihalesinden alan Pasifik İnşaat, ‘Merkez Ankara’ projesine başlıyor. Pasifik İnşaat’ın bu yıl hayata geçireceği 3 projenin toplam değeri ise 6 milyar lira olacak.

atih-erdogan-pasifik-insaat

Next Level’ markasıyla Ankara’da projeler hayata geçiren Pasifik İnşaat, Emlak Konut GYO’dan rekor bedelle ihalesini aldığı EGO Garajı arazisinde ise ‘Merkez Ankara’ isimli projesine başlıyor. Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, bu yıl ikinci ve üçüncü Next Level projeleri ile Merkez Ankara projesiyle birlikte toplam değeri 6 milyar lira olan üç projeyi yürüteceklerini söyledi.

Merkez Ankara şehrin tam merkezinde!

Ankara’da şehir merkezindeki en büyük arazisi eski EGO Garajı üzerinde Pasifik İnşaat-Çiftay İnşaat ortaklığı, 4 milyar 200 milyon lira hasılat üzerinden Emlak Konut GYO’ya 1 milyar 258 milyon lira arsa payı taahhüt ederek, arsanın ihalesini 2015 yılında kazanmıştı. Projenin adının ‘Merkez Ankara’ olarak belirlendiğini açıklayan Fatih Erdoğan, “Hem projemiz Ankara’nın merkezinde hem de Ankara’ya her şeyi bulabileceğiniz bir merkez getirdik” dedi.

Benzer Haber  Vira İstanbul fiyat listesi!

Proje tamamlandığında 25 bin kişilik nüfusu ve donatılarıyla önemli bir merkez haline geleceğini belirten Erdoğan, “Çok zor ama çok iyi çözümlenmiş bir proje oldu. Dünyada örneği az görülür bir şekilde tek bir parsel üzerinde bu kadar büyük bir proje gerçekleştiriyoruz. Şubat ayında ruhsatımızı aldık, inşaata başladık” diye konuştu.

Emlak Konut GYO, geçtiğimiz günlerde Merkez Ankara projesinden 145 bin 118 metrekare büyüklüğünde 144 adet ofis satın aldığını duyurmuştu. 714 milyon 186 bin 450 lira + KDV bedel ödenen ticari alanları için 16 taksit yapılacağını bildirmişti.

Fatih Erdoğan, “Emlak Konut GYO, bu arsa için bir ihale düzenlemiş ve tek teklif geldiği için ihaleyi iptal etmişti. Bu nedenle bizim kazandığımız ve 4 teklifin geldiği ihaleye alım garantisi ile çıkmıştı. Alım garantisini de sözleşmelerle yeniden düzenledi. Bizden aldığı ofisler için 714 milyon lira ödendi ancak kendi payı da düştüğünde 500 milyon liraya almış oldu” dedi.

Merkez Ankara nerede?

Adres: Yenimahalle/Ankara
Telefon: 0312 284 47 47

Emlaklobisi / Mayıs 2018

 

Yorum Yazın