TOKİ

TOKİ ’den Dev Sanayi Yatırımı !

TOKİ ’den Dev Sanayi Yatırımı ! Türkiye’nin her yerinde toplu konut uygulamalarına imza atan TOKİ , sanayi yatırımlarını da artırıyor. Kayseri ve Bursa’da inşa ettikleri sanayi sitesi projeleri istihdama ve bölgesel gelişime katkı sunduklarını söyleyen TOKİ Başkanı Ergün Turan, İstanbul, Aksaray, Bolu ve Diyarbakır’daki modern sanayi sitelerinin yapımının hızla devam ettiğini belirtti.

Konutla ilgili açıklama yapan TOKİ Başkanı Turan, “Yeni şehirler kurarken planlı şekilde küçük ve orta ölçekli esnafın modern ticaret alanlarında iş yapmaları için yeni sanayi siteleri planlıyoruz. İnşa ettiğimiz modern dükkanlar ve KOBİ’lere sağladığımız imkanlar ile esnaf ve sanatkarlara destek veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Modern Sanayi Siteleri

TOKİ

İnşasına başlanan yeni sanayi siteleriyle küçük ve orta ölçekli esnafın modern ticaret alanlarında iş yapmaları bekleniyor.

Turan, “Sosyal konut üretiminin yanı sıra konut dışı alanlarda da yatırım projelerimize devam ediyoruz. Türkiye’nin birçok yerinde modern sanayi siteleri inşa ediyoruz” dedi.
Devam eden projelerinden bahseden Turan, “Bursa Kestel Büyük Sanayi Sitesini yaklaşık iki milyon metrekarelik alanda inşa ettik. Kayseri- Kocasinan’da 1. Etap’ta 688, ikinci etabında 228 işyerinin bulunduğu Kayseri Mobilyacılar Sitesi’ni inşa ettik” diye konuştu.

4 Bin Kişilik İstihdam

Turan ayrıca, Diyarbakır-Elazığ karayolu üzerinde yapımına başlanan Diyarbakır 4. Oto Tamirciler ve Küçük Sanayi Sitesi Projesi ile 4 bin 500 kişinin istihdam edileceğini de belirtti.
810 iş yeri kapasitesine sahip olacak modern bir oto sanayi projesinde 620’si 150 metrekare ve 190’ı 300 metrekare büyüklükte iki tip iş yeri bulunuyor.

İldeki mevcut sanayi siteleri ve şehir içindeki iş yerlerinin uygun mekanlarda hizmet vermesi, çalışanların daha iyi koşullarda verimli üretimin sağlanması amacıyla projenin gerçekleştirildiğini vurgulayan Turan, “Kentin vizyonuna ve istihdama katkı sağlamak, üretim altyapısını oluşturmak ve mesleki alanları geliştirmeyi hedefliyoruz”açıklamasında bulundu.

tokisanayiyatirimi

 

 

 

Benzer Haber  Cer İstanbul Projesi yüksek prim getirecek!

 

 

 

 

 

 

Bolu ve Aksaray’da Yeni Sanayi Siteleri

Turan, 567 bin metrekarelik alanda inşa edilecek Bolu Büyük Sanayi Sitesi proje kapsamında 4 tip 988 dükkanlık yeni bir sanayi sitesi inşa etmeye başladıklarını da aktardı.

Ayrıca, Aksaray sanayi esnafı için önemli bir yatırım olan Aksaray Yeni Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin inşasına başladıklarını belirten Turan, 375 milyon lira yatırım bedelli projemizin inşasına başladıklarını belirtti. Proje 3 milyon metrekare alan üzerinde 1620 dükkanlı nitelikli bir sanayi sitesi olma özelliğini taşıyor.

Yorum Yazın