Hezarfen Konutları

Hezarfen Konutları

Hezarfen Konutları projesi faizsiz ödeme kolaylığı ile ön plana çıkıyor. Havacılık sektöründeki başarılı projeleriyle adından sıkça söz ettiren Türk Hava Yolları Ortadoğu ve Kıbrıs bölgesinden sorumlu eski satış başkan yardımcısı Adem Ceylan öncülüğünde kurulan Vefakar Yapı A.Ş. ilk konut projesi için kolları sıvadı. Vefakar Yapı, geçtiğimiz günlerde İstanbul’un yükselen yıldızı Arnavutköy’de 420 daireden oluşan bir konut projesiyle sektöre ilk adımını attı.

Hezarfen Konutları projesi Hadımköy mevkiinde 22 bin 500 metrekare büyüklüğünde arsa üzerine 420 adet konut seçeneği ile hayata geçiriliyor. Projede yer alan konutlar 3+1 konseptinde 135 metrekare büyüklüğünde 102 metrekarelikte kullanım alanına sahip olacak şekilde tasarlandı. İnşa çalışmalarına 2020 Temmuz ayında başlanması beklenen Hezarfen Konutları projesi Kooparatif sisteminde hayata geçirilecek.

Vefakar Yapı A.Ş.

İstanbul’da yüksek kar marjları, faiz hassasiyetinin göz önünde bulundurulmaması ve ödeme koşullarının ağır olması sebebiyle orta kesimin ev hayalinin giderek zorlaşması karşısında, Vefakar Yapı A.Ş. bu soruna çözüm bulma yolunda önemli bir adım atarak, İslami hassasiyetleri temel alan, geleneksel aile yapısına uygun, el birliğiyle, faizsiz, çok uygun ödeme imkânları sunan, konforlu, çevreci ve yaşanabilir alanlar oluşturmak misyonuyla ilk projesini başlattığını duyurdu.

Hezarfen Konutları fiyat listesi

3+1 135 metrekare daire 360 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Konutlarda maliyet arsa payı hariç 280 bin TL olarak hesaplanıyor ve 80 bin TL arsa payıyla birlikte dairelerin satış fiyatları 360.000 TL‘dir. Dairelerin kura çekilişi esnasında yüzde 5’i geçmeyecek şekilde şerefiye bedeli söz konusu olacak.

280 bin TL’nin ödenmesi için vade farksız 80 aylık bir taksitlendirme planı olacak.

İlk 24 ay taksit ödemeleri 2 bin 500 TL olacak.
25. aydan itibaren 48. ay dahil aylık ödemeler 3 bin TL olacak.
49. aydan başlayıp 80. aya kadar da aylık taksit ödemeleri 3 bin 500 TL olacak.
36 bin lira tek bir ara ödeme alınacak. 2018 Aralık ayında daire sözleşmeleri imzalanacak.

Vefakar Yapı A.Ş.’nin ilk projesi olan Hezarfen Konutlarında bay bayan ayrı yüzme havuzu, fitness salonu, çocukların güven içinde eğlenebilecekleri oyun alanları öne çıkan özelliklerinden sadece birkaçı. Vefakar Yapı, yenilikçi anlayışını ise projesine dâhil ettiği yenilenebilir yeşil enerji kaynağı imkanı sunan solar enerji sistemiyle ortaya koyuyor.

Vefakar Yapı A.Ş Adem Ceylan

Vefakar Yapı A.Ş Adem Ceylan

Faizsiz ödeme kolaylığı

Adem Ceylan Vefakar Yapı’nın Kuruluş felsefsi ve Hezarfen Konutların lansmanı için Milli Gazeteye verdiği demeçte: “Elbirliği ile arsa alım aşaması sonrasında müşterek ödeme yoluyla inşaat hızlı bir şekilde ilerleyecek, riski minimize etmeye dayalı oluşturduğumuz sağlam bir finansman sistemiyle de, her adım konjonktürel gerçekler göz önünde bulundurularak atılacak. Bu minvalde kuruluşumuza ve projemize gösterilen yüksek ilgiyi, samimiyet ve güven telakkisi olarak kabul ediyoruz.Tüm hissedarların ortak gücüyle hareket edildiği için konut fiyatlarının çok daha uygun fiyata mâl edildiği, böylelikle; faiz, TEFE-TÜFE gibi araçlarla maliyetin artmasının önüne geçiyoruz” dedi.

Adem Ceylan Kimdir?

Adem CEYLAN, 2 Ocak 1981 tarihinde Samsun’da dünyaya geldi. İlköğrenimini Uşak’ta, ortaöğrenimini Samsun Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1999 yılında girdiği Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldu. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programını “Havacılık Sektöründe İstihdam ve Çalışma İlişkileri” konulu teziyle tamamlayarak yüksek lisans derecesi aldı. Ceylan halen Sakarya Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi üzerine doktora çalışmalarına devam etmektedir.

THY’DEKİ kariyerine başlayan Adem Ceylan, 4 Nisan 2006’da Muhasebe Başkanlığında uzman olarak başladı.THY’nin çeşitli kademelerinde görev alan Ceylan, Ocak 2014’te Türk Hava Yolları’nın Orta Doğu ve Kıbrıs bölgesinden sorumlu Satış Başkan Yardımcısı olarak atandı. Başkan yardımcısı olduğu dönemde 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Orta Doğu ve Kıbrıs bölgesi, Türk Hava Yolları’nın en kârlı bölgesi oldu. Ceylan evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

Yorum Yazın