istanbul'da-yatirim-icin-nereden-ev alinir

İstanbul’da yatırım için nereden ev alınır?

istanbul’da yatırım için nereden ev alınır? sorusuna cevap arayacağız. Ülkemizde en iyi yatırım aracı olarak gayrimenkul zirvedeki yerini koruyor. Ev alarak yatrım yapmak isteyenler için küçük bir rehber niteliği taşıyan haber hazırladık.

İstanbul’da bazı ilçeler her geçen gün değerlenirken bazılarında küçük düşüşler olabiliyor. Ancak değişmez bir gerçek var ki İstanbul’da ev fiyatları her geçen gün artıyor. Peki, 2018’de İstanbul’da nereden ev almalı?

 istanbul’da yatırım için nereden ev alınır? sorusunun doğru cevabı sizin karşılayabileceğiniz ödeme metotlarına göre değişir. Peşin ya da kredi kullanarak ulaşabileceğiniz bütçeyi en karlı şekilde organize etmek alırken kazanmak anlamına gelir. Geleneksel yatırım araçlarının her zaman göz bebeği olan konut alımı da bu bağlamda planlandığında kazanç sağlar. Bankaların kredi oranlarındaki farklılıklar ve konut firmalarının kampanyaları sık dokunup ince elendiğinde anlam kazanır. Uzun vadeli ya da kısa süreli borçlanma seçeneklerinden uygun olanının seçilmesi kazanç için mecburi bir etkendir. İstanbul’da hem Anadolu hem de Avrupa yakasında inşaat firmalarının rekabetçi kampanyaları seçeneklerinizin artmasına neden olur. İstanbul’da konut yatırımı yaparken ön araştırmalarınızı eksiksiz tamamladığınızda bu gibi fırsatlar ortaya çıkar. Kendinize en uygun ödeme yöntemini seçmeniz yatırım maratonuna bir adım önde başlamanıza olanak sağlar.

istanbul’da yatırım için nereden ev alınır?

Oturmak için ev satın alırken ve yatırımlık konut satın alırken dikkat edilmesi gereken faktörler çok farklıdır. İstanbul’un bazı bölgelerinde konut primi çok daha yüksek olurken bazı bölgeler zaten aşırı derecede değerlendiği için daha fazla kazanç elde edilmesi mümkün değildir ve getirisi düşük olur. Peki, İstanbul’da yatırımlık ev nereden alınır?

Yatırımlık ev almak isteyen kişilerin ana arterler üzerinde yer alan evler arasından seçimde bulunması çok önemlidir. İstanbul bu konuda oldukça fazla seçenek sunarken son dönemde öne çıkan ve yatırım açısından en doğru tercih olarak gösterilen ilçe Çekmeköy olarak öne çıkmaktadır. Yine İstanbul Maltepe ve İstanbul Pendik yatırımlık konut arayan kişilere hitap etmektedir. Bunlara ek olarak son dönemde büyük konut projelerine ev sahipliği yapan Tuzla, Kayışdağı ve Küçükbakkalköy yatırımlık konut için önerilen İstanbul bölgeleri arasında bulunmaktadır.

Benzer Haber  Kriz Olursa Ev Fiyatları Ne Olur?

Kanal İstanbul güzergahı resmen açıklandıktan sonra o güzergahtaki ilçelerde gayrimenkul piyasası hareketlenmeye başladı bile. Bu hareketlilik 2018’de ciddi fiyat artışlarını getirebilir. Uzmarlar, Küçükçekmece, Başakşehir, Arnavutköy, Esenyurt ve Avcılar ilçelerindeki fiyatlarda artış bekliyor.

İstanbul Avrupa Yakası üzerinde yer alan illerde daha eski yapıların bulunması ve yeni bağlantılara kapalı olması yatırım yapmak isteyen kişileri zorlamaktadır. Yinede bu bölgede Kağıthane, Gaziosmanpaşa ve Fener Balat bölgelerinde yatırımlık konutlar bulunmaktadır. Yine yatırım için konut almak isteyen kişilerin yatırımlık konut projeleri arasından tercihte bulunmaları ve topraktan konut projeleri arasından seçimde bulunmaları daha yüksek kazanç elde etmelerini sağlayacaktır.

Ev fiyatları düşer mi?

İstanbul’da 2017 yılında sadece üç ilçede konut fiyatları düştü. Esenler’de yüzde 2 düşerek 2 bin 683 TL, Fatih’te ise yine yüzde 2 oranında düşerek 4 bin TL oldu. Kadıköy’de ise düşüş yüzde 1, ortalama fiyat 7 bin 941 TL.

Bu ilçeler dışında İstanbul’un hiç bir ilçesinde düşüş olmadı. Zaman zaman doyum noktasına ulaşan bazı ilçelerde yine ufak düşüşler olabilir.

 

 

 

Yorum Yazın