TOKİ-sile-konutlari-kura

TOKİ Şile Konutları sahiplerini buldu!

TOKİ Şile Konutları noter huzurunda gerçekleştirilen kura ile sahiplerini buldu. Türkiye’nin dört bir yanında konut projeleri hayata geçiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, alt ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul’un Şile İlçesi’nde inşa edilecek projede 103 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

TOKİ Şile Konutları rekor başvuru

Kura töreni 20 Nisan 2018, Cuma günü Şile Kapalı Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi. TOKİ Şile Konutları için çok yoğun başvuru yapıldı. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören 103 konuta 882 kişi başvuruda bulundu.

Kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazananlar kira öder gibi ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşadılar. 103 adet konutun bulunduğu projede yükseklikler zemin+1 olan konutlar 2+1 planında inşa edilecek.

toki-sile-kura-noter

TOKİ Şile Konutları kura sevinci

Şile’deki eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan TOKİ Şile Konutları projesinde; ahşap görünümlü cephe kaplamaları, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri, payandalar, cumba görünümlü çıkmalar modernize edilerek uygulandı.

Projeyle konutların yanı sıra spor ve oyun alanları, parkları, peyzajıyla kaliteli ve güvenli bir yaşam alanı oluşturulacak. Türkiye’nin dört bir köşesinde projeler geliştiren Toplu Konut İdaresi ( TOKİ) vatandaşların yüzünü güldürmeye devam edecek.

Gelenekten geleceğe varma arayışını benimseyen TOKİ, mimaride şehirlerimizin yöresel dokusunu ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

TOKİ’ye sormak istediğiniz sorular için 444 86 54 numaralı telefonu aramanız yeterli olacaktır.

 

Benzer Haber  TOKİ Silivri Konutları 700 Lira Taksitle!

Yorum Yazın