toki-taksitle-ev-sahibi-yapiyor

TOKİ Taksitle Ev Sahibi Yapıyor!

outarpifulkuhs.cf bbmpay.veritrans.co.id/hombres-solteros-fresno-de-torote.php TOKİ taksitle ev sahibi yapıyor! Kurulduğu günden bugüne binlerce aileyi ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) dar ve orta gelirli aileler için kampanyalarını sürdürüyor. Posta Gazetesi’nde yer alan haberde nereye başvuru yapılacağı ve daire sahibi olmak için gerekli şartlar yer alıyor.

lastsurestart.co.uk/libraries/tracking/3649-tracker-my-phone.php http://pierreducalvet.ca/22985.php TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Dar gelirli vatandaşlarımız için konut inşa ederken bir yandan da konutlarımızın teslimlerini yapıyoruz” dedi.

41 ilde satışa çıkan TOKİ, 269 liradan başlayan taksitlerle ev satıyor. Satışa sunulan konut adedi 8 binin üzerinde. Emekli, alt gelir grubu dahil evi olmayan herkese hitap eden konutlar için peşinat alt limiti 10 bin lira.

TOKİ taksitle ev sahibi olmanın şartları

Satış için evin olduğu il-ilçedeki Halkbank veya Ziraat Bankası şubelerine başvurmak gerekiyor. Bu konuda ‘444 86 54’ numaralı ‘Alo TOKİ’ hattı aranabilir. Dar gelirliler için yapılan konutlardan almak isteyen kişilerde, ‘hiç evi olmamak’, ‘ev alınacak ilde 1 yıl ikamet ediyor olmak’, ‘aylık hane geliri en fazla 4500 lira olmak’ gibi şartlar aranıyor. Gelir şartı daha önce 3200 liraydı.

TOKİ taksitle ev sahibi olmak için örnek hesaplama

Bir örnek vermek gerekirse: Balıkesir Sındırgı 2. Etap’ta dar gelir grubu için yapılan evleri 128 bin liradan başlayan fiyatlarla almak mümkün. Posta’nın haberine göre, evi yüzde 15 peşinatla almak isteyenler başta 19 bin 294 lira ödeyecek. Vadesi 216 ay olan konutun aylık taksit ödemesi 506 lira. Yüzde 12’si peşin ödenirse taksit 628 lira vade 180 ay (5 yıl) oluyor.

Türkiye’nin 81 ilinde konut üretimini hız kesmeden sürdürdüklerini aktaran outer-edge-design.com/components/bluetooth/2099-oppo-reno-app.php TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Dar gelirli vatandaşlarımız için konut inşa ederken bir yandan da konutlarımızın teslimlerini yapıyoruz. Ülkemizin bazı illerinde inşasını tamamladığımız 5 bin 791 konutumuzu yılın ilk dört ayında hak sahibi vatandaşlarımıza teslim ettik. İnşasını tamamladığımız 2 bin 647 konutu ise Mayıs’ta teslim edeceğiz” dedi.

Benzer Haber  TOKİ indirim kampanyası başladı!

Dar gelir grubu için yapılan evlerden alanlar, borçları bitene kadar konutu satamıyor. Ayrıca alınan bu konutta borç bitene kadar oturmak da gerekiyor. Evi alanın, eşinin veya çocuklarının TOKİ konutunda ikamet etmediği tespit edilirse sözleşme feshediliyor. Yani konut alma hakkı yanıyor.

Emlak Lobisi / Nisan 2018

 

Yorum Yazın